Wyszukiwarka

Kategorie

Co daje Umowa na Wyłączność?

Wydawać by się mogło, że zawarcie “Otwartych” umów pośrednictwa z kilkoma lub kilkunastoma pośrednikami, oraz dodatkowo reklamowanie oferty na własną rękę jest idealnym sposobem na szybkie i korzystne sprzedanie nieruchomości. Niestety, są to tylko pozory. Umowy typu otwartego posiadają wiele wad, które mogą wręcz przeszkadzać w korzystnej sprzedaży nieruchomości. W przypadku “Umowy Na Wyłączność” Klient ma gwarancję, że pośrednik włoży dużo więcej pracy i środków, w przygotowanie się do przeprowadzenia tej transakcji. Może tu zainwestować w marketing, wykonać profesjonalną sesję fotograficzną, przeprowadzić wirtualny spacer 3D, nagrać video dronem, wywiesić baner, czy zorganizować Dni Otwarte, ponieważ wie, że jego praca i wysiłek zostaną docenione i nagrodzone sfinalizowaniem transakcji. Klient zyskuje więc dużo lepiej przygotowaną ofertę oraz szereg działań pobocznych, które wdroży pośrednik, aby nieruchomość jak najszybciej się sprzedała.

Umowa na wyłączność
Pośrednik na wyłączność

Profesjonalna obsługa

Jak sama nazwa umowy wskazuje, Klient w jej ramach zyskuje “Pośrednika na wyłączność”. Oznacza to w pełni zaangażowanego profesjonalistę, gotowego w każdej chwili odebrać setki telefonów i odpowiedzieć na nurtujące pytania, czy też posłuchać sugestii. Ponadto, jeśli podejmowane działania nie przyniosą rezultatu, pośrednik podejmie inne działania. Może np. stworzyć nową strategię sprzedażową, która wykluczy dotychczas popełnione błędy, czy też otworzyć ofertę na szerszy rynek potencjalnych kupujących. Podpisując “JEDNA” umowę automatycznie rozpoczynamy współprace z większością profesjonalistów na rynku. Większość biur nieruchomości ma zawarte ze sobą umowy o współpracy. Oznacza to, że zlecając ofertę do jednego biura i tak w konsekwencji trafia ona do biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z całej Polski.

Dlaczego warto podpisać Umowę na Wyłączność?

Profesjonalny marketing

Skorzystanie z takiej formy umowy niweluje sytuacje, w których jedno mieszkanie będzie wystawione przez kliku pośredników. Często w takiej sytuacji występują różnice między poszczególnymi ofertami, np. w opisie, lokalizacji, czy w cenie. Z perspektywy kupującego wygląda to fatalnie. Jest to jeden z poważniejszych błędów marketingowych, a wręcz marketingowy strzał w kolano, ponieważ kupujący może być takim chaosem zwyczajnie zniechęcony. Pierwsze wrażenie, które można było zrobić, zaprzepaszczone.

Bezpieczeństwo transakcji

Należy pamiętać również, że “Umowa na Wyłączność” gwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo transakcji, ale i sprzedawanej nieruchomości. Klucze do niej przekazywane są bowiem tylko jednej zaufanej osobie, która pokazuje je potencjalnym kupcom bez obecności właściciela mieszkania.

Oszczędność czasu

Największą jednak zaletą takiej umowy, jest ogromna oszczędność czasu. Pośrednik zbiera kompleksowe informacje na temat nieruchomości już w momencie podpisania umowy i od tego momentu zaczyna swoją pracę. W przypadku umów otwartych z kilkoma pośrednikami, każdemu z nich trzeba przekazywać te same informacje, z każdym z nich oddzielnie się kontaktować, a czasem być pośrednikiem informacji między nimi. Współpracując tylko z jednym pośrednikiem unika się problemów związanych z anonimowymi kontaktami telefonicznymi czy osobistymi i eliminuje się pielgrzymki przypadkowych klientów.  Umowa na wyłączność gwarantuje najlepszy model współpracy na rynku nieruchomości.